Burçlar Genel-Astrolojide Nitelikler

Genel-Astrolojide Nitelikler

Nasıl Bir Yapıya Sahipsiniz?

Astrolojide her burç kendine özgü bir niteliğe sahiptir ve bu sizin yapınız hakkında önemli ipuçları verir. Burçlar Öncü, Sabit ve Değişken olmak üzere üç nitelik altında toplanmışlardır. Nasıl Bir Yapıya Sahipsiniz?

Astrolojide her burç kendine özgü bir niteliğe sahiptir ve bu sizin yapınız hakkında önemli ipuçları verir. Burçlar Öncü, Sabit ve Değişken olmak üzere üç nitelik altında toplanmışlardır.

Öncü Burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak'tır. Sabit Burçlar Boğa, Aslan; Akrep ve Kova'dır, Değişken Burçlar ise İkizler, Başak, Yay ve Balık'tır. Bir gök haritası yorumlanırken gezegenlerin çoğunun hangi nitelikte bulunduğuna dikkat etmek o harita hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmamıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Öncelikle burcunuzu, yükselen burç ve ay burcunuzu biliyorsanız bu ilksel üçlünün hangi niteliklere sahip olduğuna dikkat ederek nasıl bir yapıya sahip olduğunuzu daha iyi anlayabilirsiniz. Şimdi bu niteliklerin neleri açıkladığını görelim.


Öncü Nitelik

KOÇ, YENGEÇ, TERAZİ, OĞLAK


Girişimci, kendini arayan, iddialı ve kendine güvenli, hakimiyet kurmak isteyen, saldırgan ve yaratıcı, fırsatları görüp değerlendirebilen, başkalarına karşı sabırsız, başarıya tutkun, aşırı bağımsızlık arzusu gösterebilen, başkalarının isteklerine karşı duyarsız olabilen, aşırı bağımsız, merhametsiz, başlangıç yapabilen ama sonunu getiremeyen.


Sabit Nitelik

BOĞA, ASLAN, AKREP, KOVA


Tutarlı, gerçekçi, ayakları yere sağlam basabilen, sadık ve güvenilir, fanatikliğe eğilimli, gelenekçi, aşırı şekilci olmaya eğilimli, alışkanlıklarından ödün vermeyen, sabırlı ve sebatlı, istifçi, büyük güç potansiyeline sahip, yararlı olacağını bilse bile değişimlere karşı durmayı isteyen, amaçlarına sadık, despotluğa eğilimli.


Değişken Nitelik

İKİZLER, BAŞAK, YAY, BALIK


Kolaylıkla adapte olabilen, kolaylıkla amaçlarından ve kendinden ödün verebilen, gerçek olmayan şeyleri büyütmeye eğilimli, küçük şeylerden büyük sonuçlar çıkarabilen, durumlar karşısında esnek olabilen, arkadaşlarının seçiminde ayırt edici olamayan, yeni metodları rahatlıkla uygulayıp öğrenebilen, detay görebilen, bütünlüğü gözden kaçırabilen, sebatsız ve çabuk sıkılmaya eğilimli.