Burçlar Celtic Astrolojisi Celtic Astrolojisi-13 Mayıs/9 Haziran

Celtic Astrolojisi-13 Mayıs/9 Haziran

AKDİKEN-ALIÇ (Hawtorn, Uath) 13 MAYIS � 9 HAZİRAN

Celtic sembolü: kadeh
Gezegen:Vulcan
Eski Vulcan tanrıları: Yunan: Vulcan ve Hephaestus Celtic: Gocannen veya Goibniu AKDİKEN-ALIÇ (Hawtorn, Uath) 13 MAYIS � 9 HAZİRAN

Celtic sembolü: kadeh
Gezegen:Vulcan
Eski Vulcan tanrıları: Yunan: Vulcan ve Hephaestus Celtic: Gocannen veya Goibniu

Akdiken ağacı keskin dikenleri yüzünden fiziksel korunmayı temsil ederdi. Faery ruhlarının akdiken çalıları arasında yaşadığına inanılırdı, koruma amacıyla evlerin çevresine bunlar dikilirdi. Bu ağacın insanları buluşlarla ve yeni fikirlerle doludurlar. Bir çok alanda becerikli ve hayatlarındaki değişikliklere kolayca adapte olabilen tiplerdir. Kişisel özellikleri Celtic şairleri ve eski Druidlerle benzerlik gösterir. Düşmanlarının zayıf yönlerini bilirler fakat acımasız insanlar değillerdir, sadece akıllıca uyguladıkları stratejileri vardır.

Karizmatik, yaratıcı ve sempatiklerdir, fakat çabuk sıkılırlar. Canlı tiplerdir ve insanlarla ilişkileri iyidir. Dürüsttürler ve iyi bir dinleyicilerdir. Çok iyi bir mizah anlayışları vardır, bu sebeple yazarlığa ve gazeteciliğe yatkınlardır. Çok iyi bir aile oluşturabilirler. İlk iki hafta içinde doğanlar atılgan ve dolunay insanlarına göre daha duygusal insanlardır. Faaliyet yönlerine bir kez karar verirlerse giderek güçlenirler. Son iki hafta içinde doğan dolunay tipi ise herşeye karlı çok farklı bir yaklaşıma, zihnin kapalı kapılarını ardına kadar aralayabilecek geniş bir vizyona sahiptirler.

Ünlüleri: Mariln Monroe, Lawrence Oliver, John Kennedy, Kraliçe Victoria, Liam Neeson. Bob Dylan...